Novinky

Známe soupeře na Memoriálu Petra Slance

01.05.2013 20:46
Kladno- Osm celků se nakonec zúčastní 18. ročníku Memoriálu Petra Slance, turnaje, který se odehraje v průběhu května a června ve stochovské sportovní hale. Přihlášení účastníci byli nalosováni do dvou základních skupin, ve kterých se utkají systémem každý s každým dvakrát.

Do skupiny „A“ byl nasazen divizní celek MCE Slaný, dolosovány sem pak byly týmy 1. FC Slavoj Kladno (Stč. KP a loňský obhájce prvenství), Meteor Stochov a FT Nové Strašecí (oba OS II. třídy). První kolo odehrají účastníci této skupiny ve středu 15. května, odvety pak o čtrnáct dní později. I do skupiny „B“ byl nasazen divizní celek PK Třebusice, FC Atraps Kladno (OS I. třídy), zbylí dva účastníci pak hrají nejnižší okresní soutěž – FC Stochov a FK Union Slaný. Souboje v této skupině zahajují ve středu 22. května, odvety jsou na programu rovněž za čtrnáct dní.

Nejlepší dva celky z každé základní skupiny postoupí do finálové skupiny, kde se střetnou systémem každý s každým jednou o celkové prvenství v tomto ročníku. Finálová skupina je na pořadu 19. června. O týden dříve se méně úspěšné celky základních skupin střetnou  o konečné 5. až 8. místo.

Propozice 18. ročníku Memoriálu Petra Slance zde.

Rozlosování 18. ročníku Memoriálu Petra Slance zde.

3.MÍSTO OBHÁJENO

01.05.2013 20:35

Stochov - utkání o 3 místo jsme zvládly a za sezonu 2012/2013 bereme celkové 3. místo z 18 týmů. Souboj o první místo nám utekl těsně i tak to byl dobrý ročník. Už je to dloho ale utkání je povedlo Tomaši Novotnému.

Utkání o 3. místo:

FK Stochov – FT Nové Strašecí 1 : 1 (0 : 1)
Branky: Chalupa – Lupínek.
Rozhodčí: Čapek, Hovorka. 100 diváků.

FT Nové Strašecí – FK Stochov 3 : 2 (1 : 1)
Branky: Novotný 2, Lupínek – Pluhař, Najer.
Rozhodčí: Čapek, Hovorka. ŽK: Elsnic (N. Strašecí). 90 diváků.

Osmé kolo:Poslední kolo základní části opět jen za 3 body

18.03.2013 22:33

Stochov - do posledního kola jsme šli s vědomím, že nám jen plný počet bodů zajistí účast v zápasech o první místo. Tento fakt se na nás celkem podepsal, v prvním utkání jsme hráli dost nervozně a přemíra útočné snahy se nám v konečném důsledku nevyplatila. Soupeř ze Stehelčevse měl zrovna slušnou formu, o našem výkonu se to říct nedalo. V druhém zápase už o tolik nešlo a na našem výkonu to bylo znát. V konečném součtu to znamená, že budeme hrát "pouze" o 3. místo s FK Stochov, našim tradičním soupeřem v okresních soutěžích.

sestava: Kolek -Ličman, Raich, Elsnic, Lupínek - Vaněk, Jiras, Slavík, Novotný

SK Stehelčeves – FT Nové Strašecí 3 : 2 (2 : 1)
Branky: Řezáč 2, Tuček – Ličman, Lupínek.
Rozhodčí: Douda, Čapek. ŽK: Kolek, Elsnic (oba N. Strašecí). 60 diváků.

PK Třebusice „B“ – FT Nové Strašecí 1 : 3 (1 : 1)
Branky: Zatloukal – Jiras, Slavík, Elsnic.
Rozhodčí: Bázler, Kalík. 70 diváků.

Sedmé kolo: Ze dvou utkání pouze 3 body

09.03.2013 10:22

Stochov- první zápas se nám povedl a soupeře jsme jasně přehrály, v druhém utkaní jsme velkou část zápasu vedly ale po polevení v závěru utkání, dravá  Jafra vyrovnala a nakonec těsně před koncem ještě jednu branku přidala.

sestava: Vaněk - Ličnan, Lupínek, Raich - Novotný, Savík, Jiras, Baumann

FT Nové Strašecí – FC Foboz Slaný „C“ 7 : 1 (3 : 0)
Branky: Novotný 2, Raich 2, Bauman, Slavík, Jiras – Koten T.
Rozhodčí: Šauer, Čapek. 20 diváků.

FT Nové Strašecí – FK Jafra Slaný 1 : 2 (0 : 0)
Branky: Baumann – Dragoun M., Pustai V.
Rozhodčí: Šauer, Čapek. ŽK: Dragoun M. (Jafra). 20 diváků.

Šesté kolo:Po špatném výkonu pouze s bodem

16.02.2013 01:18

Stochov - v dalším kole nás čekal velice dobrý soupeř a to TJ Slabce, soupeř z Rakonického regionu. Dalším soupeřem byl tým z Blevic. Sestava měla být konsolidovaná, ale realita byla o poznání horší. Z jindy kompaktního mužstva nastoupilo jen torzo. Měsíční pauza našeho kádru byla znát a nejvíc bylo znát oslabení o nejlepší střelce týmu  Kubu Baumanna s Honzou Mrázkem.  Konec omlouvání a vzhůru na neradostný report :-)

sestava: Vaněk -Elsnic, Raich, Ducár, Lupínek, Slavík, Jiras

TJ Slabce – FT Nové Strašecí 3 : 1 (1 : 0)
Branky: Ballada, Gašper, Melichar – Jiras.
Rozhodčí: Navrátilová, Čikara. ŽK: Lupínek (N. Strašecí). 60 diváků.

Hned od začátku zápasu byl náš výkon dost zmatený, soupeř ze Slabec nastoupil koncetrovaný, nabitý posilami a právem převzal otěže zápasu do svých rukou. Hned v úvodu se po naší minele ujal vedení. Prvních deset minut jsme se vysloveně hledaly a jen díky Mikulášovi v brance se neměnilo skóre. Poté se hra přeci jen vyrovnala a přišly i naše šance. Supeř jich měl jednoznačně více, ale i naše byly golové. Technika nás zrovna neposlouchala, ale snažily jsme se soupeřem běhat, což se vyplatilo a vyrovnání bylo na světě. Zhruba 5 min. před koncem soupeř strhnul vedení na svojí stranu a po krátké chvíli ještě výsledek pojistil povedenou střelou z voleje..

Blevice 73 – FT Nové Strašecí 3 : 3 (1 : 1)
Branky: Bauer 2, Bednár – Lupínek 2, Slavík.
Rozhodčí: Čikara, Kalík. ŽK: Horsica ml., Tůma T. – Elsnic. 70 diváků.

Do zápasu jsem šli bez přestávky, předchozí zápas nás stál dost sil a tak už to z naší strany koncert opravdu nebyl. Chyběl nám klid a kloudná myšlenka. Remíza je asi spravedlivá protože soupeř měl také spousty šancí. Chvilkami jsme útočily ve třech a v zádu jsme nechali obří díru (to opravdu nebyli okénka) Sice jsme minutu před koncem vstřelily branku na 3:2 ale soupeř vyroval 5.vteřin před koncem.

Nepovedené kolo, to se stává i nadále,  však vedeme tabulku okresní soutěže byť jen o skore. Náš 5ti bodový náskok na Arvato Stochov se rozplynul jak pára nad hrncem. Každý si někdy vybere slabší chvilku, ta naše přišla v tomto kole.

Páté kolo: Ve třech dramatických utkáních se podařilo získat 9 bodů

13.01.2013 21:29

Stochov - v prvních zápasech roku 2013 nás čekal velice těžký úkol. Jelikož nás v tomto kole los přichystal hned 3 těžké duely. Sestava měla čítat 11 hráčů, na poslední chvíli ale onemocněl Ondřej Zázvorka a Lukáš Ducár avizoval únavu po boxerském tréninku.

Konečná sestava tedy čítala  těchto 9 borců: Vaněk - Raich, Elsnic, Ličman, Lupínek - Baumann, Jan Mrázek, Slavík, Novotný

FT Nové Strašecí - FC Meiller Slaný 3:2

Soupeř z nejkvalitnějších možných v naší soutěži, v úvodu utkání byl lepší a aktivnější. Po naší chybě v obraně šel Meiller do vedení 0:1

My jsme měli pomalejší start ale v průbehu času přišli i naše šance. Nutno vysoko vyzdvihnout výkon našeho brankáře Mikuláše Vaňka, který některými zákroky dováděl soupeře k šílenství. Občas tyč,  jindy bravurní zákrok, náš tým má výhodu, že má kromě skvěle pracující obrany i nejlepšího brankáře v soutěži. Ač je to přeškolený utočník, jeho mrštnost a postřeh jsou obdivuhodné. Po ojedinělejší akci se nám podařilo vyrovnat na 1:1 což soupeře přibrzdilo. Šancí měl Meiller jednoznačně víc než my, pravdou ale je, že vetší část z nich nebyla z bezprostřední blízkosti. Nedáš - dostaneš! Tohle pravidlo se dokonale potvrdilo a v druhé půli jsme po dvou akcích  šli do vedení 3:1 Soupeř ale zbraně nesložil a zahrál velice rychle a efektivně power play. Během krátké chvíle se mu podařilo snížit na rozdíl jedné branky 2:3 Do konce chybělo ještě několik minut a nutno říci, že to bylo velké drama. nevyhrál lepší tým ale ten který dokázal proměnit svoje brankové příležitosti. Tento duel byl jednoznačně náš nejtěžší v letošním ročníku.

FT Nové Strašecí - Union Slaný 2:0

Nad tímto soupeřem jsme už přeci jen měli převahu, hra se často kouskovala. Především proto, že se značně jiskřilo a často pískalo. Vedení 1:0 přišlo v prvním poločase a dodalo nám klid na sálovky. Emocí bylo v zápase tolik jako v leckterém nekonečném seriálu. Soupeř hrál tvrdě ale i my jsme někdy neudrželi nervy na uzdě. Celkově jsme rádi, že se v našem týmu nikdo nezranil ani nikdo nevyvolal pěstní souboj. Hrajeme to přece všichni na žizeň a pro radost :-) Šancí jsme v tomto duelu měli dost, častokrát u soupeře zazvonila branková konstrukce. V druhém poločase přišlo uklidnění v podobě vedení 2:0

Tento stav už nám dával klid a jistotu, soupeř to ještě několika nebezpečnými pokusy zkoušel ale v brance máme přece Mikuláše Vaňka :-)

FT Nové Strašecí - FC Krakovec 5:1

Poslední duel následoval bez přestávky, na nás i soupeři bylo znát, že hrajeme 3 duel v jednom hracím kole. Nad Krakovcem jsme měli trvalou převahu a nespočet  brankových příležitostí. Tempo utkání už bylo dost vlažné z obou stran, už jsme toho měli celkem plné kecky. Několik šancí měl i soupeř ale vzhledem k počtu našich šanci si myslíme, že to byla spravedlivá výhra. Krakovec hrál velmi sympaticky v duchu fair play a za to mu dáváme jednoznačně palec nahoru!

Zisk 9 bodů nás opět přiblížil o kousek blíž našemu vysněnému cíli. Po tomto kole už musíme připustit, že letošní ročník okresní soutěže máme ve svých rukách.